LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM W KORCZYNIE
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych.

Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymują wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
ZSP w Korczynie w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymał w minionym roku szkolnym wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł. Dzięki pozyskanym środkom nasza szkoła została wyposażona w nowoczesny sprzęt m. in. do druku 3D, nauki programowania, robotyki, fotografowania oraz nagrywania i montażu materiałów video:

  1. DRUKARKA 3D WRAZ Z AKCESORIAMI
  2. FILAMENTY DO DRUKARKI 3D
  3. ZESTAW MIKROKONTROLERÓW Z AKCESORIAMI
  4. KLOCKI DO SAMODZIELNEJ KONSTRUKCJI Z AKCESORIAMI – roboty edukacyjne
  5. ROBOTY EDUKACYJNE Z AKCESORIAMI
  6. APARAT FOTOGRAFICZNY I KAMERA Z AKCESORIAMI

SZKOŁA

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W KORCZYNIE

  • tel. 13 44 71 443

  • dzspkorczyna@poczta.onet.pl

Search

Informacja o plikach cookies

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu